czwartek, 22 stycznia 2015

Ranking PZJ i Kadra Narodowa

Opadły już pierwsze emocje po błędnie przygotowanych rankingach. Mam nadzieję, że PZJ przeprosi zawodników za zamieszanie. W szczególności tych, którzy cieszyli się z wysokich lokat a w końcowym efekcie będą znacznie niżej niż myśleli, jeśli tak będzie.

Wszyscy wiemy, że Regulamin rankingu nie jest do końca jasny. Które konkursy wchodzą a które nie - o to można toczyć zażarte spory. Poniżej kilka punktów wartych doprecyzowania żeby sporów nie było.

1. Czy do rankingu CS wchodzi średnia runda?
2. Co to znaczy obowiązkowe konkursy - w żadnych przepisach nie ma definicji obowiązkowych konkursów - i tak w klasie CC - czy obowiązkowe jest to CC4 i CC7? Czy CC2 (równe CC4) także wchodzi do rankingu czy nie? Literalnie czytając nie, zresztą Regulamin Kadry doprecyzowuje, że do wyników Kadry CC2 się liczy, więc jeśli Regulamin rankingu o tym milczy zatem chyba nie ... Co z CC1 i CC3? One nie są obowiązkowe wiec raczej nie, prawda?
3. Wyniki z konkursów krajowych liczą się w 95% - czy wszystkie konkursy? Co z konkursami ZO z trzema sędziami - czy te wyniki też powinny się liczyć w 95% jak te z zawodów z pięcioma sędziami czy może tylko w 90%?

I najważniejsze - jawność, częstotliwość i zastosowanie rankingu.

Aby poprawić transparentność i aby ranking służył celowi, powinien być stale co miesiąc uaktualniany. Wtedy na bieżąco zawodnicy mogą monitorować swój progres wyników a PZJ ew. korygować błędy.

Na koniec roku (lub co pół roku) ranking powinien być oficjalnie publikowany wraz z zestawieniem wyników służących do jego przygotowania.

Na podstawie rankingu powinna być wyłaniana Kadra Narodowa, bo po cóż komu ranking jeśli nie do wyłonienia najlepszych?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz