wtorek, 21 lipca 2015

O oszustwie Zarządu PZJ

Na stronie PZJ pojawił się protokół posiedzenia Zarządu PZJ z dnia 7.06.2015, które odbyło się w Sopocie w czasie zawodów.W protokole czytamy m.in.:

"1. W głosowaniu elektronicznym pomiędzy zebraniami Zarządu przyjęte zostały następujące uchwały:
U/704/11/E/2015 z dnia 29.05.2015

Zarząd PZJ zatwierdza zmianę terminu rozgrywania Finału OOM w Ujeżdżeniu z dni 03- 05.07.2015 na dni: 26-28.06.2015 r.

Uchwała przyjęta jednogłośnie."

Jak dowiedziałem się od pana S.Pietrzaka, głosował on przeciwko zmianie terminu! Napisał on: "Z pewnością głosowałem przeciwko zmianie terminu finału OOM w głosowaniu elektronicznym".

Dalej czytamy:
"2. Zatwierdzenie Kadry Narodowej w Dyscyplinie Ujeżdżenie na II półrocze 2015 roku.
U/706/11/Z/2015 07.06.2015

Zarząd PZJ zatwierdza skład Kadry Narodowej w Dyscyplinie Ujeżdżenie zgodnie z załącznikiem nr 1/11/Z/2015

Uchwała została przyjęta 5 głosami za." 

Jak już wcześniej pisałem, takiego głosowania zdaniem S.Pietrzaka nie było! Napisał on: "W Sopocie nie było dyskusji na temat kadry ujeżdżenia".

O powyższe zwróciłem się z zapytaniem do Ł.Abgarowicza ale jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi.

Dlaczego zatem Zarząd manipuluje dokumentami? 

Otóż jak pisałem wcześniej komisja i menadżer ujeżdżenia sami sobie powołują i publikują Kadrę Narodową. Jest to naruszenie przepisów, które zgłosiłem do Rzecznika Dyscyplinarnego PZJ. Tak powołana KN jest nieważna, a przecież były MEMJiJ więc kadra musi być ważna, zatwierdzona przez MSiT. Aby literze prawa stało się za dość osoba edytująca dokumenty Zarządu dopisała do protokołu głosowanie licząc na to, że nikt nie zauważy.

2 komentarze:

 1. Panie Bartosz jeśli mogę się tak do pana zwracać, Pisze Pan cały czas ze komisja ujezdzenia jest taka zła i wszystko źle robi. A nie widzi Pan tego albo nie chce widzieć co komisja robi dobrego. Jest wiele sukcesów komisji takich jak program młode talenty i ostatnie zgrupowanie dla młodzieży które wypadło wspaniałe. Pan widzi wszystko co jest złe dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Anonimowy Komentatorze!
  Komisja wprowadziła wadliwe programy i ich nie poprawiła. Mamy nieaktualne przepisy. Komisja łamie przepisy. Komisja powołuje KN z naruszeniem przepisów, popełniając błędy w datach, klubach, koniach, dyskryminując niepokornych zawodników.
  teraz sukcesy: program młode talenty odbywał się od lat w zależności od środków. Wszystko co komisja zrobiła to wręczyła dyplomy i nic więcej, Zgrupowanie odbyło się bo właścicielka ośrodka złożyła najtańszą ofertę - komisja poprosiła o ofertę i ją dostała. Tyle zrobiła. Za zgrupowanie zapłaciło PZJ z naszych podatków.

  Co wiecej:
  a) zaproszenia do programu były wydawane w bardzo kontrowersyjny sposób
  b) komisja nikogo z rodziców/dzieci nie zapytała o termin tylko wskazała bez zastanowienia czy i komu wakacyjny termin pasuje
  c) trenera też wybrała na nasadzie - taki jest dostępny a nie taki jest potrzebny czy jakiego chcemy.

  Zresztą o jakich innych sukcesach komisji może pan/pani napisać?

  A może mam porozmawiajmy o tym, jak komisja zorganizowała noclegi na ME (małżeńskie łóżka, brak noclegu na pierwszy dzień), źle naliczyła diety, poleciała sobie za nasze pieniądze samolotem, ...

  Gdzie tu coś dobrego?

  OdpowiedzUsuń