poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Pierwsze wrażenie po wyborze Prezesa Szubskiego

Komentarze uczestników zjazdu są z pogranicza farsy i komedii Barei.

Znamienny był już sam początek - proszę sobie wyobrazić - odśpiewanie acapella hymnu państwowego. W sumie dobrze, że nie Bogurodzicy ...

Czym ujął Prezes Szubski? Swojskością, przecież mieszka na wsi, hoduje konie (nie te do dużego sportu), a znaczna większość Delegatów żyje z małego sportu i oczekuje zrozumienia ich codziennych zmagań! I tak hasła wyborcze: żaden wielki sport, nacisk na mały, regionalny sport. Małe hodowle etc. Czyli Polski Związek sportowy zajmie się rekreacją i tym czym powinny zajmować się WZJty? I oczywiście nic o długach, manku, braku transparentności, etc. Bo on nie wie ... Operował ogólnikami, deklarował, że nie zna żadnych szczegółów i musi się zapoznać z wszystkim. No i słyszymy z plotek, że obiecał zarządowi, że nikogo z niczego nie rozliczy. Dlatego Prezes Abgarowicz zgodził się ustąpić i nie kandydować.

Smutne jest, że w czasie zjazdu:

Nikt nie zapytał ile będzie w styczniu kosztowała licencja jeśli są takie braki finansowe a obecny cennik wygenerował 100 tyś dziury.

Nikt nie zapytał co z dziurą w budżecie i sponsorami, którzy mieli płacić za nagrody i transmisje telewizyjne, a Prezes Szubski nie obiecuje, ze znajdzie pieniądze, które załatają dziurę.

Nikt nie zapytał o przenosiny Biura PZJ do Poznania.

Nikt nie zapytał co dalej z księgowością!

A przecież teraz kiedy jest wyoutsourcowana nikt poza zarządem nie będzie wiedział co jest w kasie! Delegaci nie mają doświadczenia i nie czują jak są kiwani - po prostu nie mają wiedzy czym to się skończy. Teraz Rada nie zrobi już żadnej kontroli w związku ... Utknie na opłotkach, nie wjedzie nawet w szranki ...

Czyli du#@ i kamieniu kupa ...

Powracam zatem z apelem i pomysłem (nie moim a środowiska), który uważam za jedyny możliwy. Polski Związek Ujeżdżenia i Paraujeżdżenia. Zawodnicy, trenerzy, właściciele koni, organizatorzy zawodów, sędziowie. W jednym stowarzyszeniu. Jak to mówią w kupie siła.

A na początek ogólnopolska konferencja ujeżdżenia, przy dużych zawodach, z fajną salą, z zapleczem. Co wy na to?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz