poniedziałek, 26 października 2015

Mistrzostwo taktyczne Zarządu PZJ

W dniu dzisiejszym na pzj.pl pojawił się następujący komunikat:
Zarząd PZJ zwraca się do zawodników poszczególnych dyscyplin jeździeckich, aby wybrali spośród siebie Rady Zawodników ( trzyosobowe w dyscyplinach olimpijskich i dwuosobowe w dyscyplinach nieolimpijskich). Rady Zawodników będą organami doradczymi  Zarządu PZJ.
Informujemy, że zawodnicy dyscypliny `Skoki przez Przeszkody powołali Radę Zawodników w następującym składzie: Marek Lewicki, Krzysztof Ludwiczak i Piotr Morsztyn.
Szanowny Zarządzie, 
1. Zawodnicy skoków (w domyśle wszyscy) nie wybrali Rady Zawodników - ciekawe jak zwodnicy skoków mieliby to zrobić? Internetowo? Pocztą? Kto liczył głosy? Grupa ta to samozwańcza grupa wyłoniona w ramach spotkania części KN i kilku zawodników spoza KN. Dlatego wzywam do precyzji - jest to Rada powołana przez Zarząd pod groźbą części kadrowiczów, ale nie jest to Rada wybrana przez zawodników.
2. Wezwanie do powołania takich Rad zawodników, jest tyleż szczytne co chwytem pod publiczkę. Co się stanie, jeśli jutro Zarząd otrzyma 10 pism od zawodników ujeżdżenia i w każdym będzie inna liczba i inne nazwiska zawodników, inne nazwiska popierających. Kto ma prawo popierać? Tylko KN? A może dawni kadrowicze też? A ci co zrobili normę? 
Nie dajmy się zwieźć. Jest to chwyt pod publiczkę aby pokazać, że coś robimy, i żeby wybić skoczkom argument z rąk. Widzicie, jest dobra wola. 
Niestety musimy szybko działać, jeśli nie to za 3 dni dowiemy się, że w Radzie są znajomi królika. Ja proponuję Radę zawodników ujeżdżenia wybrać spośród kandydatów w głosowaniu imiennym w internecie. Czekam na:
- kandydatury na email bartosz.jura@gmail.com 
- osoby, które są czynnymi zawodnikami i które chcą zagłosować
Dostaną ode mnie listę kandydatów 30 października i do poniedziałku będę zbierał głosy. W poniedziałek opublikuję i złożę wyniki w PZJ. I wtedy się zobaczy ...
A o prawdziwej dobrej woli Zarządu PZJ zadecyduje potajemne spotkanie Prezes a z Prezesami WZJ. Już na dniach. Co będzie omawiane - tego możemy się domyślać. Po spotkaniu będziemy szybko wiedzieć czy jest klimat do zmian czy do zamrożenia PZJ do wiosny ... Zima ma być chłodna tego roku ...

3 komentarze:

 1. No, koń ma jakąś grubszą sierść niż w zeszłym roku. Opancerza się.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętajmy o konflikcie Zawodnik nie powinien być aktywnym Trenerem
  Proponuję Cichoń Gawecki Łukasik

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do rady zawodników pamietać należy ze powołani powinni byc zawodnikami i reprezentować interesy zawodników ! Wszyscy zawodnicy prowadzący zajecia trenerskie bedą reprezentować interesy swoich zawodników jako trenerzy i powinni występować w radach trenerów a nie zawodników występuje konflikt interesów
  Lubię to! · Odpowiedz · 2 listopada o 20:47
  Zofia Wojtkowska
  Zofia Wojtkowska ale wydaje mi się, ze nie ma u nas zawodników - seniorów, którzy nikogo nie trenują. Jesli są, to by ich na palcach jednej ręki zliczyć można.
  Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 23 godz.
  Michal Karwowski
  Michal Karwowski N.p.Gawecki Łukasik Cichon I nie sa trenerami nie trudnią się handlem końmi czołówka krajowa
  Lu

  OdpowiedzUsuń