poniedziałek, 18 stycznia 2016

KN w ujeżdżeniu 2016 czyli powtórka z rozrywki

Wreszcie mamy! Ukazała się KN na 2016. Znowu ukazała się bez rankingu. Znowu ukazała się z błędami. Znowu zawiera KN C, której nie ma w Regulaminie. Znowu Zarząd powołał do życia byt niezgodny z wytycznymi MSiT. W szczególności, w KN poszczególnych grup wiekowych zabrakło kluczowych zawodników, pojawiły się także tzw. króliki z kapelusza. Jednocześnie skasowano pliki historyczne. Po co?

Ale od początku. Przypominam uchwałę zarządu PZJ z grudnia 2015:
U/865/19/Z/2015 z dnia 21.12.2015 Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego zaakceptował skład Kadry Narodowej w dyscyplinie ujeżdżenie na rok 2016. Załącznik nr 1. Uchwała przyjęta jednogłośnie


Zgodnie z założeniami regulaminowymi, w KN powinny być pary, które chcą i mogą startować, które spełniły normy KN A lub robią wyniki na poziomie KN B i rokują na poprawę wyników do poziomu wymaganego do KN A. Taka analiza pisemna powinna umotywować włączenie par niespełniających wymogów do KN.

W KN A jest Ola Szulc, która miała pauzę, i została w kadrze utrzymana pomimo braku startu na MP i startu kontrolnego. Oczywiście jest to uzasadnione możliwościami pary. Całe środowisko się z tym zgodzi.

W KN B jest Olga Michalik, która w 2015 z sukcesem startowała w MP i dwukrotnie, z trzech wymaganych, załapała oczko do KN B. W tym świetle decyzja wydaje się także słuszna. Jak rozumiem, pani menadżer dyscypliny weryfikowała plany i możliwości zawodniczki oraz doświadczonego 14-letniego konia i na tej podstawie pisemnie uzasadnione jest utrzymanie pary w kadrze.

W kontekście powyższych informacji nie rozumiem dlaczego w KN seniorów nie ma Gabrieli Jaworskiej-Mazur, która wróciła właśnie na czworoboki. Historycznie robiła wyniki na poziomie KN B tak jak Olga Michalik. Gabriela na MP 2015 nie startowała, podobnie jak Ola Szulc, która w KN jest, ale start kontrolny po powrocie do sportu w 2015 miała i to z dobrym wynikiem! O co chodzi?

Inny przykład - Michalina Terlecka na Falsterbeau zrobiła normę na KN A i ... jest w KN B. W A mamy dwie osoby a w B jedną. Dlaczego? Po co taki podział jeśli miejsc są cztery a osoby z normą trzy? Wszyscy mają normy ale ktoś jest gorszy ... Może chodzi o podział kasy?

Istnieje też szansa, że jest to roboczy dokument i tylko zaznaczona na żółto kadra seniorów jest uaktualniona, reszta grup wiekowych nie została jeszcze poprawiona. O czym to świadczy? Jest połowa stycznia, nie ma poprawnej KN, nie ma rankingów, zarząd PZJ zatwierdził coś, co będziemy podmieniać, to co jest niby poprawne nie trzyma się kupy, ... Czyli jak rok temu ... Komisja ujeżdżenia nie uczy się z czasem a utwierdza w zwyczajach godnych kary ... A administracja państwowa nie rychła a sprawiedliwa!

Na koniec - nie zapominajmy, że KN jest zespołem na przyszłość a nie zespołem w nagrodę za przeszłość. W takim kontekście skład KN powinien wyglądać pewnie trochę inaczej ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz