piątek, 29 maja 2015

Czyżby nastepna wpadka komisji ujeżdżenia?

Na stronie PZJ pojawił się komunikat, który wprawił mnie w osłupienie. 

Komusja ujeżdżenia, po trzykrotnym podniesieniu tematu na moim blogu zakomunikowała, iż aby móc startować w zawodach międzynarodowych para koń-zawodnik musi mieć dwa wyniki min. 63% na zawodach w kraju lub zagranicą.

Niby nic zdrożnego. W końcu. Ale ...

Szanowna komisjo!

W tym zakresie sprawy reguluje stosowny Regulamin zatwierdzony przez Zarząd PZJ. I mówi on coś zupełnie innego. A zgodnie ze Statutem i zdrowym rozsądkiem, dopóki Zarząd nie zmieni Regulaminu, tylko on obowiązuje. Niestety i na szczęście komisja nie ma prawa zmiany żadnych przepisów - te zmienia Zarząd. 

Sprawdziłem Regulamin w plikotece. Bez zmian. Sprawdziłem sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Zarządu. W dokumencie tym nie ma nic o zmianach w tym zakresie. 
Zatem jeśli nie było uchwały Zarządu - proszę zdjąć wprowadzający w błąd komunikat. 

Jednocześnie przypominam, że dzisiaj zbiera się Zarząd, ktory może zmienić wspomniany Regulamin. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli następny problem - zachodzę w głowę na jakiej podstawie polski związek sportowy chce uznawać wyniki zawodów krajowych innych związków w innych krajach bez zmiany Przepisów ogólnych ...

Co więcej, pomimo mojego trzykrotnego zwracania uwagi dalej oczekiwany jest start kwalifikacyjny w roku kalendarzowym. Czyli koń, który był na olimpiadze czy Weg musiałby co roku przejść regionalki dwa razy na 63%. Brak słów ...

Zatem następny bubel i żółta kartka ... 

Na szczęście chyba Zarząd tego nie klepnął więc ot powód do żartów i niepokoju co jeszcze wymyśli komisja zanim zostanie odwołana.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz