niedziela, 10 maja 2015

O złamaniu Regulaminu przez Wiceprzewodniczącą komisji ujeżdżenia

Zarząd PZJ wprowadził w grudniu 2014 roku nowy "Regulamin powoływania par jeździec/koń do udziału w zawodach międzynarodowych ..." :

O kłopotach z tym i innymi Regulaminami pisałem już wcześniej. Ale nie o tym - Regulamin ten mówi:
"Prawo startu w zawodach międzynarodowych innej rangi niż mistrzowskie mają zawodnicy, którzy mają udokumentowany start kwalifikacyjny w bieżącym roku na zawodach regionalnych lub wyższych w jednym z programów obowiązkowych rozgrywanych na tychże zawodach międzynarodowych z wynikiem na poziomie kwalifikującym do kadry B odpowiedniej kategorii wiekowej."

Zgodnie z "Regulaminem powoływania par ... do Kadry Narodowej w dyscyplinie ujeżdżenia", wynikiem kwalifikującym do Kadry B jest 64% w konkursie GP lub Inter II.

Wiceprzewodnicząca komisji ujeżdżenia, Katarzyna Milczarek, zgłosiła swój udział na zawodach CDI3 Odense z koniem Dżeko w konkursach dużej rundy, które odbywać się będą w dniach 14-17 maja 2015 roku. Para K.Milczarek i Dżeko, nie posiada udokumentowanego startu na zawodach regionalnych lub ogólnopolskich w konkursie GP czy Inter II. Para ta posiada dwa starty na zawodach landowych w Niemczech, jednak:
1. zawody te nie spełniają wymogu Regulaminowego,
2. Regulamin nie dopuszcza odstępstw i pozytywnych decyzji Menadżera bez spełnienia ww. minimum.

Oczywiście:
1. start w Niemczech odbył się legalnie na mocy porozumienia związku Zachodniopomorskiego i Vorpommern,jednak umowa ta sankcjonuje uznanie regionalnej licencji startowej a nie uznanie zawodów jako regionalnych.
2. Wynik w Niemczech to też wynik i powinien dawać prawo startu, jednak Regulamin stanowi przepisy, a w szczególności członkowie Komisji powinni stać na ich straży.

Co o tym sądzicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz