środa, 1 kwietnia 2015

Następne sukcesy Komisji ujeżdżenia ...

Sprawozdaniu z posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego w Warszawie w dniach 13, 14 i 15. 03. 2015 r. czytamy:

"Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego postanowił o przesunięciu środków w wysokości ... z Kadry Narodowej Młodzieży w dyscyplinie ujeżdżenie na Kadrę Narodową Młodzieży w dyscyplinie skoki." • Dlaczego Komisja ujeżdżenia nie pochwaliła się sukcesem i obniżeniem środków na ujeżdżenie na fanpage'u?
 • 22 marca poznaliśmy kwoty na fanpage'u Komisji ujeżdżenia - czy to są kwoty po pomniejszeniu? O ile i dlaczego kwoty ujeżdżenia są pomniejszone?

Czytamy także:

"Regulamin Powoływania do Kadry Narodowej w Ujeżdżeniu oraz zatwierdzenie treści oświadczeń: właściciela konia i członka Kadry Narodowej zostały odłożone do procedowania w trybie obiegowym."

Czyli dalej Zarząd planuje działać bez konsultacji ze środowiskiem ...


29 marca 2015 Komisja ujeżdżenia oświadczyła, że szkolenia i główne imprezy 2016 będą przedmiotem konkursów. Cóż to za absurdalny pomysł wynikający z braku wiedzy i doświadczenia. Otóż:

 1. Czemu w formularzu dot. ofert na organizację HPP/MP nie ma nic na temat bazy noclegowej - czy chcemy jechać na największe imprezy w miejsce bez hoteli?
 2. Jaki sens ma organizowanie konkursu na organizację HPP/MP jeśli miejsc, które spełniają kryteria jest tylko kilka: Sopot, Warka, Bobrowy Staw, Aromer, Zakrzów, Radzionków, Michałowice, Partynice, Strzegom, Jakubowice. Biorąc pod uwagę lokalizację, rozmieszczenie zawodników i możliwości, na liście pozostają 3-4 ośrodki. Wystarczy zwrócić się do tych ośrodków z formalnym zapytaniem i pomiędzy chętnymi przeprowadzić negocjacje. 
 3. Organizacja szkoleń w formie konkursu? Czy to jest jakiś dowcip? Przecież:
  • Kadra Narodowa ma trenera, od czego jest trener?
  • Zawodnicy mają swoich trenerów, potrzebują wsparcia finansowego na jazdę z tymi terenami, ew. z trenerami, których sobie wybiorą, a nie tymi, którzy wygrają konkurs ...
  • Formularz zgłoszenia oferty nie zawiera podstawowej informacji - minimalna liczba uczestników - załóżmy, że organizator X wygra konkurs ale będzie tylko 4 chętnych, w takim wypadku organizator się nie podejmie organizacji ponieważ koszty się rozkładają tak, że nie ma ekonomii ... A jeśli w ogóle nie będzie chętnych do trenowania z wybranym trenerem nie będzie można wziąć następnego oferenta z listy - jak przyjdzie okazać dokumenty MSiT będzie to dowód niegospodarności ... czyli amatorszczyzna pierwszej wody

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz