poniedziałek, 23 marca 2015

Masz babo placek ... czyli o propozycjach HPP w Michałowicach

Jak wszyscy wiemy, mamy w końcu długo wyczekiwane propozycje. Komisja trzymała nas w niepewności. I są! Ciepłe, upragnione, ... wadliwe?

W Regulaminie Rozgrywania Zawodów Krajowych w Ujeżdżeniu 2015, przygotowanym przez szanowną Komisję ujeżdżenia, wskazane dla kategorii młodzików programy to L6R, L1 , L5. W propozycjach HPP opublikowanym w weekend runda młodzików wygląda następująco: L6R, L4, L5.

Czy zmiana jest zgodna z prawem? Nie!

Kto zawinił? I zaczęło się zwalanie na pracowników PZJ (a ci tłumaczą, że otrzymali gotowy pdf od Menadżerki dyscypliny do publikacji), także na Kolegium sędziów ... Zobaczmy:
- na dzisiaj w skład Kolegium sędziów wchodzi tylko przewodnicząca
- na mocy par 2 Regulaminu Kolegium sędziów Kolegium nie istnieje - aktualny jego skład nie wypełnia dyspozycji Regulaminu zatem Kolegium nie istnieje - w ciągu ostatnich lat nie było takiej sytuacji aby NIE BYŁO KOLEGIUM SĘDZIÓW

Może dlatego, że Kolegium Sędziów nie ma, skład sędziów na HPP, Zimowe Mistrzostwa Polski, należy uznać za eksperymentalny. I chociaż budzi tyle kontrowersji może tej swierzości nam trzeba?

Ale wróćmy do programów - Kolegium sędziów nie odpowiada za propozycje ale za skład obsady sędziowskiej :) Czyli nie tędy droga ... Pewnie błąd. Po prostu ludzkie przeoczenie niedoświadczonych ludzi. Ale w takim wypadku należy się przyznać i skorygować. Zamiast tego Menadżerka dyscypliny wyjaśniła zaniepokojonym rodzicom młodzików, cytuję:

"wydaje mi się ,że jechanie konkursu L-1 nawet dla młodzików na ogólnopolskich zawodach zbyt proste. Mają prawie trzy tygodnie, żeby nauczyć się programu , naprawdę nasze dzieci są dużo inteligentniejsze i mądrzejsze niż nam się wydaje. Pozdrawiam Maria Pilichowska"

Szanowna Pani Menadżerko dyscypliny,
1. jeśli L-1 jest zbyt proste proszę to zmienić w przepisach, właśnie je pani zmieniała!
2. kilka dni temu członek Komisji na fanpage'u Komisji pisał, iż po co propozycje - programy są w przepisach - uzgodnijcie państwo zeznania!
3. od lat przepisy HPP nie zmieniały się na wiosnę aby dać zawodnikom całą zimę na przygotowanie do najważniejszej imprezy sezonu halowego, to dla nich są przepisy aby dać im ramy działania i przygotowywania się do udziału w zawodach!
4. na takie traktowanie żaden senior się nie zgodzi, nie przystoi nikomu w PZJ tak traktować dzieci, które ciężko pracują ucząc się trudnej dyscypliny!
5. zanim pani wyda wyrok dot. łatwości i trudności programu proszę skonsultować to z trenerami, może ktoś z jakiś konkretnych powodów uznał, że np przejścia w literach są zbyt trudne dla młodzików?
6. to są małe dzieci, start i przygotowania do HPP są dla nich dużym stresem, wyzwaniem, realizacją marzeń, pani swoim postępowaniem zamienia ten czas w nerwówkę i niepotrzebną niepewność, żal dlaczego, gdyby to był tamten program poszłoby mi lepiej, ...
7. jakie doświadczenia dają pani podstawę do narzucania akurat tylko dzieciom kategorii młodzików konieczność nauki nowego trudniejszego programu? może w innych kategoriach też podnieśmy poziom? dlaczego tak pani nie zrobiła?

Pani Menadżerko, nie dorabiajmy teorii, gdzie jej nie ma! Proszę skorygować błąd póki jest jeszcze czas!

W swojej korespondencji do pani zaniepokojeni rodzice podnieśli jeszcze jedną sprawę - sprawę kosztów wpisowego i boksów dla kucyków. W skokach Regulamin ogranicza koszty startowe dla kuców do 380pn. Dla ujeżdżenia nie ma tego ograniczenia. W swojej korespondencji napisała pani:
"Rozmawiałam z organizatorem HPP-A w tej sprawie, wszystko zależy od czy budżet się im zamknie. KU może wnioskować do Komisji Dzieci o taki zapis również dla ujeżdżenia, ale dotychczas najwyraźniej stara KU i KD tym nie interesowała, a my jeszcze dużo rzeczy do wyprostowania bo stale wychodzą jakieś “kwiatki”.

Szanowna Pani, zanim napisze pani o poprzednich Komisjach proszę zapoznać się z dokumentami. Według mojej wiedzy:
1. poprzednia Komisja wnioskowała, niestety Zarząd nie przyjął wniosku o niższych opłatach dla kucy na zawodach ujeżdżeniowych,
2. za czasów poprzedniej Komisji ujeżdżenia w propozycjach dużych zawodów (OOM, HPP, MP) opłaty startowe dla kuców nie przekraczały 350-400 pln - można to sprawdzić.

O ile wiem, było to wynikiem nie przepisów, których Zarząd nie przyjął, ale zabiegów członków Komisji aby organizatorzy trzymali się niepisanych zasad o niższych kosztach dla dzieci na kucach. 

Nie żebym miał gloryfikować poprzednią Komisję i Menadżera - piszę o tym aby uzmysłowić, że w przeszłości nie wszystko było złe ... I żeby trzymać się faktów. I żeby Komisja zamiast na korygowaniu "kwiatków' z przeszłości skupiła się na tym, żeby nie sadzić nowych :) Tego życzę i pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz