środa, 18 marca 2015

W poszukiwaniu idealnego stylu ...

Myślę, że każda ujeżdżeniówka w ten czy inny sposób zastanawiała się nad wymarzonym stylem jazdy, do którego chce dążyć. Przyglądamy się przejazdom światowej czołówki, komentujemy, analizujemy, ... I w sumie co? Który ze stylów obecnych na czworobokach Europy jest nam najbliższy?

Według rankingu FEI, lidze zachodniej przewodzi aktualnie Edward Gal ... klasa sama w sobie, podobnie jak 'metr z Sevre' niedościgniony wzorzec. Dalej mamy Jessica von Bredow-Werndl - młodość, gwiazda jednego konia, tradycyjny niemiecki styl z odrobiną lekkości/nowoczesności. No i  Isabell Werth - królowa jest tylko jedna, stylu w tym wypadku nie wypada komentować.

Następna jest Fabienne Lutkemeier - "sztywność! widzę sztywność" można by rzec, trawestując klasyka, a tuż za nią Danielle Heijkoop - tak sztywno, że już nic nie widzę :(

Hans Minderhoud kojarzy mi się z mało aktywnymi zadnimi kończynami a tuż za nim uplasowana Agnete Kirk Thinggaard to nowa fala z państwa duńskiego, solidne nowoczesne ujeżdżenie. Znowu solidne rzemiosło - Ula Sallzgeber czyli stalowy charakter, ręce i dosiad. Zaraz za nią Sonke Rothenberger, któremu rodzice kupili konia :)

Co mamy dalej: Morgan Barbacon - szału nie ma, Paulinda Friberg - Ooooooo! To solidna tradycyjna szkoła skrzyżowana z nowoczesną lekkością. Tinne Vilhelmson, Martina Susmejl, Adelinde Cornelissen - znane nazwiska, ale czy zachwycają?

Patrik Kittel - imponuje ale nie zachwyca, Patrick van der Meer, pod wrażeniem którego umiejętności jestem nie od dzisiaj. Dalej Dorothee Schneider, Valentina Truppa, i cały szereg nazwisk, które nie przywołują wspaniałych obrazów. I jest też Carl Hester! W pięćdziesiątce jeszcze znajdziemy Anęe Kasprzak i Christofera Koschela. 

Czyli mamy Edka, Carla no i kilka młodych nazwisk ze Skandynawii szkolonych przez Kyrę, Jana Brinka, Jonny Hilberatha, Hubertua Schmidta. Na liście brakuje Heleny Langenhanenberg, Kristiny Sprehe. Nie zmienia to faktu, że ciężko wybrać swój wzorzec. Po zastanowieniu najbliższa jest mi Skandynawia. A wam kto imponuje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz